Zwalczanie prusaków i karaluchów

Dezynsekcja prusaków, karaluchów Warszawa mazowieckie tel. 504 604 054 Zwalczanie, usuwanie, likwidacja prusaków, karaluchów Warszawa, 29 lat doświadczeń 100% skutecznie, bezpiecznie bo środkami pokarmowymi. Gwarancja do 6 mies.

Dezynsekcja prusaków, karaluchów Warszawa mazowieckie tel. 504 604 054 wykonywana jest przez naszą firmę poprzez opryski najwyższej jakości środkami tzw. mikrokapsułkami pokarmowymi ( czytaj w menu DEZYNSEKCJA WARSZAWA) oraz przez zamgławianie, gazowanie, żelowanie środkami niealergicznymi, bezzapachowymi, bezśladowymi, niezawodnymi.

Karaczan prusak zwany też francuzem, karaluchem, karakonem pochodzi z południowej Azji. Dorosłe osobniki długości 15 – 20mm (bez kokonu) koloru brunatno-żółtego, samica nieco ciemniejsza i większa od samca, mają dobrze wykształcone skrzydła, ale nie fruwają.

  • Używa skrzydeł jako lotek przy spadaniu z wysokości. Na głowie znajdują się długie, cienkie, czułki zbudowane z licznych członów. Odnóża zaopatrzone w przylgi i pazurki umożliwiają poruszanie się po gładkich powierzchniach. Aparat gębowy gryzący.
  • Większa ruchliwość samców widoczna jest już w stadium larwalnym przemieszczają się po całym pomieszczeniu, samice poza nocnym żerowaniem wolą pozostać w ukryciu.
  • Larwy prusaka kształtem przypominają owady dorosłe choć ciało mają silnie spłaszczone, godzinę po wylęgu ciemnieją (określane przez klientów jako małe czarne robaczki) i rozchodzą się w poszukiwaniu pokarmu, wody i kryjówek. Larwy stanowią 80 –90 % całej populacji.
  1. Kopulacja następuje – u samicy raz lub czasem dwukrotnie w życiu.
  2. Kopulują 7-10 dniowe osobniki. Po zapłodnieniu samica formuje około 6 mm kokon przytwierdzając go do końca odwłoka. Samica składa do 6 kokonów po około 35 jaj prusaka w każdym.
  3. Wylęg z jaj larw uzależniony jest od temperatury i przy 30 oC trwa niewiele ponad 2 tygodnie.
  4. Rozwój larw z których powstają samice trwa około 40 – 60 dni, linieje 6 – 7 razy. Wysoka temperatura skraca czas rozwoju pokolenia nawet o połowę. Samice karaczana żyją do 6 miesięcy, samce do 4 miesięcy.
  • Prusaki odbierają bodźce świetlne całą powierzchnią ciała a nagły ruch powietrza lub wstrząs podłoża powoduje szybką ucieczkę karaczanów do kryjówek.
  • W ciągu dnia karaczany ukrywają się w szczelinach i szparach, za listwami, pod zlewozmywakami, kuchenkami, za lodówkami, szafkami, rurami, ekranami, boazerią i.t.p. w wilgotnych i ciepłych miejscach z większą ilością pokarmu i wody.
  • Większość prusaków jest jednak przywiązana do swojej kryjówki w danym pomieszczeniu i z reguły wychodzą na żer w nocy, jeżeli spotykane są także w ciągu dnia to oznacza, że mamy do czynienia z większą populacją tych owadów.
  • Prusaki są wszystkożerne, lubią ziemniaki, owoce, pieczywo, cukier. Gdy im brakuje białka mogą zjadać mrówki, larwy, roztocza, martwe owady a także czasami swoich pobratymców.
  1. Zanieczyszczają produkty spożywcze wylinkami, odchodami, pleśniami i bakteriami powodującymi ich gnicie. Przenoszą choroby bakteryjne i wirusowe t.j. biegunka , dżuma, cholera, grużlica i inne oraz pasożyty, glisty, uczestniczą w szerzeniu zakażeń, powodują alergie.
  2. Wydzielają nieprzyjemny zapach

Przybyszka amerykańska, (karaluch amerykański) Karaluch Wschodni czarny są dwa razy większe od prusaka.

Przyjmujemy zgłoszenia tel. kom. 504 604 054 z gmin Bielany, Bemowo, Białołęka, Żoliborz, Wola, Śródmieście, Ochota, Targówek, Praga Północ, Mokotów, Ursynów, Ursus, Włochy, Wesoła, Wawer, Marki, Praga Południe, Rembertów, Wilanów oraz powiatów w tym Piaseczno, Pruszków, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Wołomin, Łomianki, Konstancin Jeziorna Ożarów Mazowiecki, Błonie, Otwock.