Zwalczanie pluskiew Warszawa
Tel. 504 604 054
Zwalczanie, usuwanie, tępienie pluskiew Warszawa
Jednym zabiegiem, opryskiem – najskuteczniejszymi środkami, najdłużej działającymi mikrokapsułkami wykonujemy usługe ddd całkowitej likwidacja pluskiew. Gwarancja skuteczności, nie trzeba opuszczać lokalu. 30 lat doświadczeń. Po założeniu nowych poszewek, prześcieradeł można spać w dezynsekowanym lokalu. Do zwalczania pluskiew w lokalu, pomieszczeniu hotelowym, mieszkaniu, domu czy innym obiekcje w Warszawie używamy środków najwyższej jakości, a zabieg wykonujemy bardzo dokładnie – trwa w około 1,5 do 2 godzin. Czas wykonania usługi ddd eliminacja pluskiew Warszawa i cena uzależnione są od ilości mebli tapicerowanych i wielkości mieszkania.
Pluskwa to bardzo uciążliwy pasożyt. Odżywia się krwią człowieka i np. psów, ptaków. Jego rozmnażanie odbywa się w błyskawicznym tempie i dla wielu firm jest bardzo trudna do wytępienia. Owadów tych nie przyciąga brud czy też złe warunki mieszkalne, przyciąga je po prostu człowiek. Utrzymywanie porządku jest jedynie szybka metodą na odkrycie tego pasożyta w naszym domu. Wiele osób mieszkających w miastach boryka się z tym problemem. Są one głównie transportowane przez ludzi, lub przynoszone do domów przez zwierzęta. Największe plagi pluskiew odnotowuje się w dużych miastach. To typowy objaw dla krajów rozwijających się.
Ukąszenia pluskiew – Alergia
Pluskwa często tez nazywana pluskwą domową lub łóżkową. Jest to bardzo uciążliwy pasożyt.
Ukąszenie tego pasożyta nie jest specjalnie leczone. Często stosuje się preparaty takie jak po ukąszeniu komara. Ważne, aby zmian nie drapać, gdyż wtedy wdrapuje się odchody pluskiew, a więc i zarazki które są w nich. Warto także stosować leki antyhistaminowe aby powstrzymać swędzenie. Ugryzienie najczęściej powoduje pieczenie, swędzenie oraz miejscowe zaczerwienienie. W przypadku reakcji alergicznych powoduje duże czerwone plamy. Pasożyty najczęściej działają grupowo. Najczęściej wybierają odkryte części ciała.
Dobrze odżywione pluskwy są kolory ciemno czerwono-brązowego, natomiast pasożyty które dawno nie jadły posiadają żółtawy odcień.
Pluskwy kochają ludzi ?
Pluskwy bardzo szybko przywiązują się do człowieka – jako żywiciela. Żerują najczęściej w ciągu nocy. Przyciąga ich temperatura ciała, następnie przysysają się do swojej ofiary i na czas karmienia są do niego przyczepione.
Jak znaleźć pluskwy w domu?
Jak najszybciej rozpoznać obecność pluskiew w naszych mieszkaniach? Pierwszy sygnałem są małe plamy krwi na naszej pościeli a także na materacu spowodowane wpuszczoną w miejsce ukłucia wydzieliną zapobiegająca krzepnięciu krwi. O obecności również mogą świadczyć martwe osobniki, a także ich jaja. Jedno jajo ma około 1 mm długości i jest koloru kremowego. Jaja pluskiew odporne są na środki biobójcze, dlatego też bardzo ciężko jest je zwalczyć z naszych mieszkań.
Jak pozbyć się pluskiew?
Zwalczanie ich jest długotrwałe, zastosowane preparaty, muszą działać ponad 1,5 miesiąca. Pozbycie się ich środkami domowymi nie jest możliwe. Konieczna jest fachowa pomoc. Pluskwy bez żywiciela potrafią przeżyć nawet do 12 miesięcy. Nie lubią one zbyt wysokiej temperatury oraz zbyt niskiej około 14 stopni Celsjusza, w której ustaje rozmnażanie. Najlepiej jest wykonanie eliminacji tych pasożytów przy użycia środków biobójczych oraz przy zastosowaniu czyszczenia termicznego. Stosuje się także zagławianie ULV, które polega na rozprowadzeniu środka biobójczego wraz z wodą za pomocą generatora mgły. Można również zastosować oprysk ciśnieniowy, który przy doborze odpowiednich środków jest najskuteczniejszy i jako jedyny wykonywany jednym zabiegiem.
Biologia pluskiew – Pluskwy, swoją wielkością przypominają pestkę jabłka
Pluskwa domowa ma spłaszczone, ciemnobrązowe ciało, długości około 5 mm, zwężające się ku przodowi. Nie ma skrzydeł. Na jej głowie znajduje się para cienkich czułków, za którymi położone są oczy. Narządy gębowe są przystosowane do nakłuwania skóry i wysysania krwi. Samica jest nieco większa od samca. Gnieździ się najczęściej w pobliżu miejsc spania człowieka – w trudno dostępnych szczelinach łóżek, zarówno drewnianych, metalowych jak i tapczanów, w otworach i szparach ścian, sprzętów za tapetami, obrazami, kontaktami i.t.p. Zapluskwione pomieszczenie można rozpoznać po charakterystycznym, nieprzyjemnym dla człowieka zapachu substancji wydzielanej przez specjalny gruczoł znajdujący się na tułowiu owada. Ściany pomieszczeń, zwłaszcza w sąsiedztwie otworów i szczelin, mogą być zanieczyszczone odchodami owadów, a używana pościel może być poplamiona krwią. Pluskwa żyje od półtora do dwóch lat, a jej rozwój w temperaturze pokojowej trwa od 7 do 10 tygodni. Wykluta z jaja larwa jest podobna do postaci dojrzałej, tyle że jest bardzo mała i prawie przezroczysta (widać przez zewnętrzne powłoki prześwitujący przewód pokarmowy). Aby mogła się dalej rozwijać musi się nassać krwi. Pobranie krwi jest warunkiem przejścia każdego następnego linienia. Pluskwa linieje pięciokrotnie.
Rozmnażanie pluskiew
Po osiągnięciu dojrzałości składa w sumie 250 – 300 jaj (średnio dziennie po 3 – 4 jaja, maksymalnie do 12), przymocowuje je kleistym płynem do podłoża. Samica składa swoje jaja w trudno dostępnych miejscach np. szczelinach i zakamarkach. Najczęściej w podłodze czy kanapie w naszych mieszkaniach. Tak aby miały pewność że nie zostaną one, szybko posprzątane.
Larwa jest zdolna do ssania krwi już w kilka godzin po wykluciu się. Po nassaniu staje się czerwona. W ciągu trzech dni krew w jej przewodzie pokarmowym ulega hemolizie i strawieniu. Wówczas owad stopniowo ciemnieje, aż do barwy czerwonobrązowej.
Swędzące przebudzenie – dlaczego nie czujemy ukłucia pluskiew?
Pluskwy unikają światła i przeważnie atakują człowieka w nocy. Nakłuwają skórę w cienkich miejscach i ssą krew z naczyń włosowatych. To trwające około 15 minut ssanie pluskwa powtarza co 1 – 2 doby. Każdorazowo może ona pobrać ilość krwi o wadze dwukrotnie większej od ciężaru swego ciała. Ukłucia pluskwy prawie nie są bolesne, ponieważ w czasie ssania wpuszcza ona do ranki znieczulającą wydzielinę gruczołów ślinowych, która jednocześnie zapobiega krzepnięciu krwi. Jednak po upływie kilkunastu minut do paru godzin wydzielina ta działa drażniąco, powodując swędzenie i pieczenie. W miejscu ukłucia powstają najczęściej białawe pęcherzyki (zależnie od reakcji organizmu). Rozdrapywanie tych miejsc może prowadzić do zmian chorobowych skóry.
Jak zapobiec zagnieżdżeniu pluskiew?
Najważniejsze jest niedopuszczenie do zagnieżdżenia się tych owadów w pomieszczeniach. Pluskwy przedostają się łatwo z sąsiednich lokali i kondygnacji przez wszelkiego rodzaju otwory i szczeliny: np. przy przewodach elektrycznych, rurach gazowych, wodnych, centralnego ogrzewania, kanalizacyjnych, czy po elewacji zewnętrznej budynku w porze ciepłej. Należy więc zlikwidować wszelkie szpary i szczeliny w ścianach.
Z Usługą DDD Dezynsekcja, zwalczanie, usuwanie, likwidacja pluskiew Warszawa dojeżdżamy do dzielnic w Warszawie: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz. Przyjmujemy zgłoszenia z miast Piaseczno, Pruszków. Wykonujemy usługi ddd zwalczanie pluskiew dla miast: Wołomin, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock.
Terenem naszej działalności są Łomianki, Legionowo. Dojeżdżamy z usługą zwalczanie pluskiew do miast: Ożarów Mazowiecki, Błonie.