Zwalczanie gryzoni Warszawa

Zwalczanie, usuwanie, gryzoni Warszawa mazowieckie tel. 504 604 054 to inaczej DERATYZACJA GRYZONI WARSZAWA lub eliminacja, likwidacja, tępienie gryzoni Warszawa. 29 lat doświadczeń śmiało upoważnia do dawania gwarancji na wykonaną usługę ddd odszczurzanie, odmyszanie Warszawa. Zwalczanie, usuwanie gryzoni w Warszawie i okolicy wykonujemy zawsze jednym zabiegiem 100% skutecznie, bezpiecznie, tanio.

Deratyzacja Warszawa, deratyzacja gryzoni Warszawa mazowieckie tel. 504 604 054 wykonywana przez naszą firmę chroni mieszkańców Warszawy i okolic przed zagrożeniami ze strony gryzoni.

Gryzonie stanowią poza owadami największe źródło zagrożeń dla człowieka.

Do najpospolitszych gryzoni należy szczur wędrowny, szczur śniady i mysz domowa, mysz polna., karczownik, nornice

Dotychczasowe pojęcie „deratyzacja” – zwalczanie gryzoni – w ostatnich latach rozszerzyło swoje znaczenie. Opracowanie planu oraz wdrożenie systemu monitorowania obecności i aktywności szkodników oraz opracowane zabiegi likwidacji, zwalczania gryzoni z użyciem kilku metod gwarantują skuteczność w walce z nimi.

1. Czym się różnią nory szczurów od nor kretów ?

Nory poszczególnych osobników są połączone korytarzami. Na powierzchni wydeptane ścieżki łączą otwory wylotowe nor. Przed otworami nor szczurów nie spotyka się kopczyków ziemi.

2. Szkodliwość gryzoni.

Gryzonie te wyrządzają znaczne straty przechowywanej żywności. Zjadają przechowywane produkty, zanieczyszczają je odchodami i moczem. Niszczą konstrukcje budynków, przegryzają przewody elektryczne powodując pożary i rury wodociągowe, kanalizacyjne często wychodzą z sedesów. Przenoszą groźne choroby na ludzi i zwierzęta domowe.

3. Metody zwalczania gryzoni.

  • Metody fizyczne. Do odstraszania gryzoni stosowane są generatory ultradźwięków które umieszcza się w chłodniach, magazynach, piwnicach, strychach, również tam, gdzie gryzonie uszkadzają przewody i urządzenia elektryczne. Praktyczna skuteczność ultradźwięków jest jednak niewielka. Szczury szybko się przyzwyczajają do ultradźwięków i decydują się nawet na założenie gniazda niedaleko od generatora.
  • Metody chemiczne Nowoczesne skuteczne rodentycydy w swoim składzie posiadają obecnie gorzkie substancje zniechęcające do zjadania ich przez ludzi i zwierzęta. Posiadają intensywne zabarwienie (granatowe, niebieskie, różowe, czerwone o kształcie mydełek, kostek, saszetek, prostokątów) nie mogą być w formie przypominającej pożywienie dla ludzi. . Po pobraniu odpowiedniej dawki gryzonie giną, bezboleśnie zasypiają w ukryciu, często w swoich gniazdach. Dodatkowo substancje mumifikujące powodują po śmierci wysychanie gryzoni zabezpieczając obiekty i otoczenie przed uciążliwym zapachem rozkładających się ciał.
  • Metody mechaniczne z użyciem stacji żywiołowych, stacji lepowych, potrzasków, gilotynek. Wykonać gryzonioszczelność obiektu. Młoda mysz domowa przejdzie przez szparę większą niż 8 mm, a szczur 1,25 cm, aby budynek charakteryzował się dobrą gryzonioszczelnością należy w nim zlikwidować wszystkie szpary, nawet te najmniejsze.
  • Metody sanitarno-higieniczne. Każde zwierzę, a więc i gryzoń, potrzebuje do życia pokarmu, wody i kryjówki. Stosując odpowiednie metody sanitarno-higieniczne możemy utrudnić gryzoniom dostęp do tych źródeł, a tym samym znacznie ograniczyć liczbę szkodników na naszym terenie, najchętniej zajmują zaciszne miejsca w piwnicach, pod podłogami oraz w kanałach i urządzeniach kanalizacyjnych.

4. Rozpoznanie wielkości stada.

Wielkość populacji gryzoni znajdujących się na terenie obiektu można ocenić obserwując ślady aktywności i ilość poszczególnych osobników. Jeżeli w obiekcie spotyka się pojedyncze osobniki lub ślady ich bytowania, to populacja może liczyć do kilkudziesięciu sztuk. Jeżeli w ciągu dnia obserwuje się biegające gryzonie to populacja może liczyć nawet więcej osobników– pojedyńcze osobniki widziane w dzień to najsłabsze osobniki poszukujące z głodu pożywienia. ( często gdy stado gryzoni jest duże, pożywienia dla nich brakuje -hierarchia)…

Mysz polna – ma kolor rudobrunatny z czarną smugą na grzbiecie, strona brzuszna ciała jest biaława.
Gryzonie gryzą napotkane przeszkody ostrymi siekaczami pokrytymi emalią trwalszą niż stal

Działamy na terenie gmin Warszawy: Bielany, Bemowo, Żoliborz, Białołęka, Śródmieście, Ochota, Mokotów, Targówek, Praga Północ, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Rembertów, Marki, Kobyłka, Zielonka.

Obsługujemy: Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki, Grójec, Górę Kalwarię, Łomianki, Wyszków, Pruszków, Piaseczno, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Błonie, Ożarów Mazowiecki, Piastów, Otwock, Wołomin i okolice.

Wszelkie prawa zastrzeżone.